Su Yalıtımı Maltepe

Su Yalıtımı Maltepe

Su Yalıtımı Maltepe

Yapıların iş kesimlerine ve duvarlara su nüfus etmesini engellemek için yapılan uygulamalara su yalıtımı adı verilir. Su yalıtımı yapılması hem yapıların hem de içinde bulunanların sağlığı açısından önemlidir. Su, yapı ömürlerini doğrudan etkileyen dış faktörlerden biridir. Yapı hangi malzemeden inşa edilirse edilsin, su içeriye doğru ilerler ve korozyon oluşmasına neden olur. Su yalıtımı iki esasa dayanır. Birincisi dışarıdan gelen suyun kesilmesi, ikincisi bina içlerinde olan suyun izole edilmesidir. Isonem su yalıtımı Maltepe, yalıtım ihtiyacı nerede olursa olsun çözüm üretir.

Su Yalıtımının Önemi Nedir?

Her türlü yapının belli bir kullanım ömrü vardır. Ancak kullanım ömrünün kısalamaması için belirli önlemler almak şarttır. Binaların taşıyıcı kısmı olan kolonların içerisinde bulunan demirler su ile birlikte korozyona uğrar. Korozyona uğrayan binalar ise dayanıklılığını yitirir. Deprem gibi afetlerde ise binalar daha çabuk hasar görür. Bina ömrünün yanında, su alan yapılar küf sorunu ile karşı karşıya kalır. Küf ise insan sağlığını doğruda etkileyen durumlardan biridir. Küfün solunması solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarır. Ayrıca nem ortam ısınını düşüren bir etkendir. Bu nedenle ısınmak için kullanılan enerji miktarı da artar. Binalarınıza su yalıtımı yaptırarak bütün bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Firmamız su yalıtımı Maltepe konusunda hizmet verir. Su yalıtımı yapılar kadar, havuz gibi suyun belirli bir alanda kalmasının gerekli olduğu yerlere de yapılır.

Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Köster su yalıtımı Maltepe bölgesinde hizmet veren ekibimiz gerekli incelemeyi yaptıktan sonra, yalıtım ihtiyacı olan bütün alanları belirler. Su yalıtımının ana amacı suyun temasını kesmektir. Bunun için ise yalıtım bölgesine göre malzeme seçimi yapılır. Yalıtım öncelikle inşa sırasında yapılır. Buna rağmen yapılan su yalıtımı yeterli gelmemiş ise, tekrar bir yalıtma işlemine geçilir. Burada ise dış ortam ile yani suyun temas ettiği alan ile olan ilişki kesilir. Zemin veya dış yüzeyler fark etmeden yalıtım işlemi yapılabilir. Su yalıtım malzemeleri üç ana başlıkta incelenebilir. Plastik esaslı örtücü levhalar, sürülerek kullanılan su yalıtımı malzemeleri ve derz dolguları gibi yapı malzemeleri yalıtım için kullanılır. Bu malzemelerin seçimi kullanılacağı alana göre yapılır. Suya temas eden bütün alanlarda, suyun etki etmesi engellenir.