Su Yalıtımı Pendik

Su Yalıtımı Pendik

Su Yalıtımı Pendik

Binaların uzun ömürlü kullanılabilmesi için direnç seviyelerinin yüksek tutulması ve dayanıklılığını zedeleyecek herhangi zararın oluşmaması gerekmektedir. Bu durumda en belirgin zarar verici etken su olarak bilinmektedir. Çeşitli yönlerden farklı niteliklerde yapının içine sızabilen su noktaları mevcuttur. Su sızıntısının gerçekleşmesi yapı içerisinde bulunan demirlerin zamanla korozyona uğramasına ve direncini kaybederek taşıması gereken yükü taşıyamamaya başlamaktadır. Tabi bu durumda hemen gerçekleşen bir olay olmamaktadır; ancak binanın ömrünü kısaltmaktadır. Tüm bu durumlar için Isonem su yalıtımı Pendik bölgesi hizmetleri için gerekli malzemeler kullanılarak su yalıtımı izolasyonu gerçekleştirilmektedir.82 Su sızıntılarının engellenmesi ile yapıların iç ve dış tehditlerden korunması sağlanmaktadır. Böylece rutubetli bir yaşam alanından uzak konforlu ve sağlıklı bir yaşam alanına sahip olunmaktadır.

Su Yalıtımının Uygulandığı Yerler

Genel olarak ifade edilmesi gerekirse; su yalıtımı izolasyonu suyun binalara girebilme ihtimali olan her noktaya uygulanabilmektedir. Bu durumda ilk olarak akla gelen noktalar binaların temeli ve çatı kısımları olmaktadır. O halde yapıların temelinde bulunan yer altı suları, temel ve binaların toprak ile temas eden duvarları, eğimli çatılar, teraslar, balkonlar ile banyo, mutfak ve tuvalet gibi iç bölgede yer alan ıslak hacimli yerler olarak belirlenmektedir. Bu noktalar Köster su yalıtımı Pendik hizmet noktaları olarak en yoğun uygulama alanları olarak belirlenmektedir. Binalara ek olarak su depoları, yapay havuzlar ve göletlerde de sıklıkla su yalıtımı izolasyonu uygulaması yapılmaktadır.

Su Yalıtımının Faydaları

Isonem su yalıtımı uygulaması adından da anlaşılacağı gibi yapıların içine yağmur, kar ve benzeri şekillerde suyun sızmaması için uygulanan bir hizmet olmaktadır. Alanında öncü bir firma olarak son derece kaliteli su yalıtımı Pendik hizmet bölgesi ile çalışmaların kalite standartları çerçevesinde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Betonun çatlamasına ve çürümesine neden olan su oldukça etkili bir zarar mekanizması oluşturmaktadır. Bu nedenle su yalıtımı; yaşam alanlarınızın güvenli halde tutulması, küf, rutubet ve nem oluşmasını, yaşam alanlarına çatılardan su damlaması gibi durumların önüne geçilmesine ve doğal olarak maddi ve manevi açılardan avantaj sağlamaktadır. Sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanından çok daha fazlasına su yalıtımı izolasyonu ile ulaşılmaktadır.