Su Yalıtımı Küçükçekmece

Su Yalıtımı Küçükçekmece

 Su Yalıtımı Küçükçekmece

Yapıların uzun ömürlü kullanımı için ihtiyaç duyulan koruma sistemi olarak su yalıtımı izolasyonu kullanılmaktadır. Özellikle kış mevsimlerinde ciddi anlamda koruma gerektiren yapılar, yağmur ve kar sularından zarar görmektedir. Bu durumun önüne geçilmesi açısından çeşitli markaların Isonem su yalıtımı Küçükçekmece hizmet alanında kullanabileceği malzemeleri mevcuttur. Bu konuda kalite, tercih edilecek firma konusunda önem arz etmektedir. Müşterilerimizin memnun kalacağı hizmeti sunabilmek açısından uzman ekip kadrosu ve kaliteli malzeme tercihi ile son derece kaliteli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Suyun girebileceği binaların temeli, balkonlar, teraslar, çatılar ve iç bölgede bulunan ıslak hacimler göz önünde bulundurularak yapıların iç ve dış kısımları koruma altına alınmaktadır. 99

Su Yalıtımının Uygulama Şekilleri

Köster Su yalıtımı izolasyonu yapısal su yalıtımı ve yüzeysel su yalıtımı olarak iki bölümde uygulanmaktadır. Yapısal su yalıtımı izolasyonu beton, harç gibi malzemelere kimyasal eklenmesi ile gerçekleştirilmektedir. Beton ve harcın su geçirmezliğini ön plana çıkarmak için yapılan kimyasal ekleme işlemi ile bu gözenekli yapının oluşması engellenmektedir. Gözenekli yapının oluşamaması su yalıtımı Küçükçekmece çalışmalarının amacını gerçekleştirmektedir. Yani gözenekli olmayan yapılara su sızıntısı olmayacaktır. Bu durumda yapısal su yalıtımı işlemi ile binaların korunması ve herhangi bir geçirgenliğin olmaması ile uzun ömürlü kullanım imkanına sahip olması sağlanmaktadır. Ayrıca yapısal ve yüzeysel su yalıtımı hizmetinin alınması ile kış mevsimlerinde ısınma için ayrılan bütçenin de oldukça düşmesi gerçekleşmektedir.

Yüzeysel su yalıtımı uygulama konusunda birtakım dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu noktaların başında su yalıtımı uygulanacak yüzeyin sağlamlığı gelmektedir. İnşaat artıkları, toz, kireç, boya ve benzeri kirlerin temizlenmesi yani yalıtım uygulanacak alanın temiz olması gerekmektedir. Bu duruma ek olarak yüzeyde erozyona sebep olacak pürüzler mevcut ise kazınarak temizlenmesi sağlıklı bir Isonem su yalıtımı Küçükçekmece çalışması için faydalı olacaktır. Pürüzlü bir yüzeye uygulanan su yalıtımı yüzeysel uygulama işlemi başarılı bir çalışma olmayacaktır. Diğer taraftan yüzeysel su yalıtımı uygulamasında uygulanacak yüzeyin pürüzsüz ve temiz olduğu kadar kuru olması da önem arz etmektedir. Tüm bu uygulama ayrıntılarına dikkat edilmesinin yanı sıra kullanılan malzemenin kalitesi ve son kullanım tarihlerine de dikkat edilmesi gerekmektedir.