Su Yalıtımı Sultanbeyli

Su Yalıtımı Sultanbeyli

            Su Yalıtımı Sultanbeyli

            İki ana başlık altında incelenebilecek olan su yalıtımı, yapısal ve yüzeysel olarak tanımlanabilir. Yalıtım olarak kullanılan malzemede çok önemlidir. Bu alanda Isonem Su yalıtımı Sultanbeyli hizmetlerimiz ile yapılarınız için en doğru seçimler yapılmaktadır. Profesyonel çalışmalarla da memnuniyet odaklı sonuçlar elde edilmektedir. Bazı yalıtım malzemeleri ıslak olabiliyor. Ancak suya doygun yüzeylerde ıslak olmaması gereklidir. Uygulanan malzeme yüzeydeki dişlere tutunması çok önemlidir. Mümkün ise penetre olması daha makbul olacaktır. Bu çalışma malzemenin yüzeye yapışmasını sağlayacaktır.

Yapısal Su Yalıtımı

            Su geçirimsizliği istenen beton ya da harç gibi yapı malzemelerinde üretim aşamasında kimyasallar eklenmektedir. Kimyasalların özellikleri ise malzeme içerisindeki porozite denilen gözenekli yapısı kaldırması olacaktır. Porozitenin artması geçirimliliğinde artması anlamına gelir. Bu nedenle bu gibi tedbirler alınır. Bu seçenekte tüm malzemeler eklenir ve yapı malzemesine kürlenme aşamasında fayda sağlar. Kullanılan farklı mekanizmalar sayesinde içerisindeki hava boşluklarının hem sayısı, hem de boyutları azalacaktır. Hava sürükleyici olarak kullanılan malzemeler bu şekilde kullanılmaktadır. Yapılarda amonyum tutu ve yağ alkolü çeşitli kimyasallar içermektedir. Sertleşmekte olan betonun içerisindeki hava boşlukları bu şekilde azaltılmış olacaktır. Bu alanda Köster su yalıtımı Sultanbeyli hizmetlerimizle ile daha kaliteli bir yapı elde etmiş olabilirsiniz. Bunların yanında su geçirimsizliği kalkanı da bulunuyor. Bu şekildeki katkılar beton karışımına karışım aşamasındayken eklendiğinde beton karışımı içindeki suyu azaltacaktır.

Yüzeysel Su Yalıtımı

            Bu tip çalışmalarda ise membranın türüne göre farklı uygulamalar tercih edilebiliyor. Ortak önem kazanmış noktalar bulunmakta ve bunların başında ise yalıtım yapılacak yüzeyin sağlamlığı ön plana çıkmaktadır. Uygulama yapılacak alanda yağ, kireç, boya, inşaat artığı ve toz olmamalıdır. Eğer varsa düzleştirmeler yapılarak çalışmalar sürdürülmelidir. Aksi halde kaliteli bir yapı elde edilmez. Kaliteli bir yapı elde edebilmek adına Su yalıtımı Sultanbeyli hizmetleri sunan firmamız, kullanım alanlarına uyumlu çalışmalar yapmaktadır. Yüzey kalitesinin iyi olması için gevşek kısımların yüzeyden uzaklaştırılması gereklidir. Bunun için bu amaç doğrultusunda üretilen özel tamir harçları bulunuyor. Ya da amaca uygun olarak kendi hazırlayacağımız malzemeler ile de yüzey düzleştirmeleri yapılabiliyor.