Su Yalıtımı Silivri

Su Yalıtımı Silivri

Su Yalıtımı Silivri

Beton ve yapısal yüzeylerden oluşan ürünlerin sudan korunması amacıyla uygulanan su yalıtım izolasyonu, birçok noktaya uygulanmaktadır. Genellikle temel su izolasyonlarında, perde duvarlarda, teras zeminlerde, banyo ve ıslak zeminlerde yapılmaktadır. Yaşam alanları içerisinde Isonem su yalıtımı Silivri hizmet bölgesi olarak en önemli olan su izolasyonu ihtiyacına sahip yer teras zeminler olarak belirlenmektedir. Yer altı sularının binalara nüfuz etmesini engellemek için bir diğer önemli bölge ise temel zeminleri olmaktadır. Binaların temeli ile toprak arasındaki temas esnasında su girişinin olması mümkündür. Bu nedenle su izolasyonunun yapılması bu su sızıntıların engellemektedir. Böylece temel ve teras noktaları su izolasyonu için gerekli olan kilit noktaları koruma altına almış bulunmaktadır.

Su izolasyonu yapımında kullanılan malzemeler su yalıtım örtüleri, sürme esaslı malzemeler ve yapısal su yalıtım malzemeleri olarak belirli gruplarda ele alınmaktadır. Sürme esaslı malzemeler Isonem su yalıtımı Silivri hizmet alanı içerisinde çimento esaslı su yalıtım malzemeleri, akrilik esaslı su yalıtım malzemeleri, poliüretan esaslı su yalıtım malzemeleri ve bitüm esaslı su yalıtım malzemeleri olarak dört gruba ayrılmaktadır. Su yalıtım örtüleri bitümlü örtüler ve sentetik örtüler olarak ikiye ayrılmaktadır. Yine bitümlü örtüler polimer bitümlü ve okside bitümlü örtüler olarak iki bölüme ayrılmaktadır. Yapısal su yalıtım malzemeleri ise yapı kimyasalları ve derz malzemeleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Uygulama bölgelerine göre kullanılan bu su yalıtımı malzemeleri ile kaliteli çalışmalar sergilenmektedir.

Basınçsız su ve toprağın nemi yapı elemanlarının gözeneklerinden içeri sızarak iç yüzeyde küflenme, mantar ve siyah nokta gibi oluşumlara sebep olmaktadır. Aynı zamanda iç yüzeyde bulunan malzemelerin çürümesine sıvaların dökülmesine ve demirlerin paslanmasına neden olmaktadır. Genel olarak bu durumlar yaşam alanlarının risk almasına ve sağlığa zararlı organizmalar altında kalmasına neden olmaktadır. Bu durumlar göz önüne alınarak konforlu bir yaşam alanına sahip olunması açısından Köstem su yalıtımı Silivri ve diğer bölgelerde uygulanmaktadır. Su yalıtımı sadece konfor değil aynı zamanda ekonomik açıdan da katkı sağlayan bir hizmet alanı olmaktadır. Binaların kullanım ömrünü uzatarak daha uzun yıllar kullanılabilen yapılara sahip olunmasını sağlamaktadır.