Su Yalıtımı Gaziosmanpaşa

Su Yalıtımı Gaziosmanpaşa

Su Yalıtımı Gaziosmanpaşa

            Binaların ömürlerini etkileyen dayanıklılık sağlayan Su yalıtımı Gaziosmanpaşa hizmetlerimiz ile yapıların gövde, taşıyıcı kısımlarının korozyona uğramasının önüne geçilmektedir. İnsanı gam, duvarı nem yıkar, demiş atalarımız. Su yalıtımı yasal bir zorunluluk olmadığı için ülkemizde bu konuda gerekli hassasiyet bulunmuyor. Ancak bir deprem ülkesi olarak binalarımızın sağlamlığına çok dikkat edilmelidir. Kar, yer altı suları, bina içi kullanma suları gibi alanlarda kaçaklar olduğunda su almayan başlayan yapılar, insanların yaşam konforu da olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Su Yalıtımı İçin Kullanılan Malzemeler

            Yapılara suyun girebileceği alanlarda; bunlar temeller olabilir, yer ile temas eden duvarlar olabilir. Suyun yapı dışında biriktiği balkonlar, dış duvarlar, eğimli çatılar olabilir. Bu kısımlarda uzun ömürlü kullanımlar için su yalıtımı yapılması çok önemlidir. Eğer inşa aşamasında yalıtım yapılmamış ise ıslak hacimlerde ve çatılarda sonradan da yapılmaktadır. Ancak toprak altındaki yalıtım için yapının etrafının kazılması gerekli olacaktır. Bu şekilde mantar ve küf oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Bu alanda Su yalıtımı Gaziosmanpaşa hizmetlerimiz ile suyun yapı ömrünü etkileyen zararlarının önüne geçilebiliyor. Temel seviyesinde ise suyun drenaj önlemleri ile yapımızdan uzaklaştırılması yapılabilecek tek uygulamadır. Su yalıtımının bir diğer uygulama alanı ise suyun içerisinde kalmasını istediğimiz havuz, su depoları, suni göletlerde de yapılabilir.  Yapısal ve yüzeysel olarak iki kısımda incelenebilir.

Yapısal ve Yüzeysel Su Yalıtımları

            Beton elemanlarının imalatı esnasında imalat kolaylığı elde etmek amacı ile betonun kalitesi artırmak amacı uygulamalar yapılmaktadır. İstenen özellikler doğrudan hazırlanan yapı karışımına eklenmektedir. Su geçirimsizliği elde etmek amacı ile sıvı ya da toz halde bulunan kimyasallar katkı olarak kullanılmaktadır. Bu şekilde yapıya su girişi azaltılabiliyor.  Bu alandaki Su yalıtımı Gaziosmanpaşa çalışmalarımız içerisinde dış yüzeye uygulanan derz malzemeleri, betonun bünyesine uygulanan derz malzemeleri, iç yüzeye uygulanan derz malzemeleri başlıkları içerisinde farklılıklar bulunmaktadır. Yüzeysel çalışmalarda ise yapı kabuğu üzerinde yapılan işlemler talep edilebilir. Bu ada su geçirimsiz özel su yalıtım örtüleri ile sağlanabiliyor. Suyun girebileceği bölgelere doğru su yalıtımı uygulanabiliyor. Genellik yapının dış tarafından yapılması da tercih edilebilmektedir.