Su Yalıtımı Kâğıthane

Su Yalıtımı Kâğıthane

Su Yalıtımı Kâğıthane

            Yapıların toprak ile temas eden duvarlarına, zemine oturan döşemelerine, temellerine, suyun dış taraflarda ulaşabileceği hatta su baskınlarının oluşabileceği balkon, teras ve dış duvarlarda Su yalıtımı Kâğıthane hizmetleri vermekteyiz. Yapılardaki Köstem su yalıtımı suyun hangi şiddette, nereden ve hangi halde elde edilmesini sağlayacak çalışmalar yapının zarar görmesini engellemek amacı ile yapılmaktadır. Temel anlamda su yalıtımı yüzeysel ve yapısal olarak iki kısma ayrılmaktadır.

Su Yalıtımı Çeşitleri

            Yapısal su yalıtımı çalışmalarımızda yapıların inşasında betonun kalitesini artırmak amacı ile bazı kimyasal katkı malzemelerinin eklenmesi ile hazırlanmaktadır. Su çimento oranının düşürülmesi ile beton içerisindeki kılcal boşlukların azaltılması sağlanabiliyor. Yapısal hizmetlerimizde dış yüzeye derz malzemeleri ile uygulamalar yapılabilir. Suyun betondaki genleşme özelliği baz alınarak hypalon ve polietilen su bantlar kullanılabiliyor.  Bunun yanında beton bünyesinde de derz malzemeleri kullanılabiliyor. Ya da iç yüzeye uygulanan derz malzemeleri de bulunmaktadır. Suyu durdurma prensibi ile çalışan bu malzemeler Isonem Su yalıtımı Kâğıthane hizmetlerimiz içerisinde sunulmaktadır. Yüzeysel su yalıtımlarında ise binaların dış kabuğuna su yalıtımı malzemeleri kullanarak yapılmaktadır.

Su Yalıtım Malzemeleri

            Temelde su geçirimsizlik sağlayan malzemelerin geneline su yalıtım malzemeleri denilmektedir. Bu malzemeleri üç başlık altında toplamak mümkün olacaktır. Plastik esaslı örtülerin üretici firmaların geliştirdikleri formülasyonlara göre farklı seçenekler bulunuyor. Bitümlü örtüler, sentetik örtüler bu alanda kullanılan plastik tip su yalıtım malzemeleri arasında yer alıyor. Sürme esaslı malzemeler ile de temel- perde, balkon, teras- çatı, ıslak mekânlar, kapı- pencere detayları da dış yüzeylerde kullanılmaktadır. Ayrıca Köster Su yalıtımı Kâğıthane hizmetlerimizde su depoları, yüzme havuzları, kanallar, gibi yapılarda yardımcı malzemeler kullanılarak işlev görülmektedir. Çimento esaslı, akrilik esaslı, bitüm esaslı, poliüretan esaslı malzemeler kullanılmaktadır. Yapısal su yalıtım malzemeleri içerisinde ise yapı kimyasalları ve derz malzemeleri yer alıyor. Su yalıtım malzemeleri seçimlerinde kullanım amacı ve uygulanacak alan baz alınmaktadır. Ortamdaki su basıncına, yapıdan beklenen hareketlere, zeminin yapısına göre seçimler yapılabiliyor. Özellikle yapıdaki detaylara ve iklim koşullarına göre de seçimler yapılır ve yapılarda amaçlanan yapısal sağlamlık bu şekilde kazandırılmaktadır.