Su Yalıtımı Derince

Su Yalıtımı Derince

Su Yalıtımı Derince

Binaların ilk günkü dayanıklılığını etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bunlardan biri de kuşkusuz sudur. Su, zamanla yapının içerine sızarak kullanılan malzemelerde korozyona neden olur ve binanın mukavemetini azaltır, dayanıksız hale getirir. Oysa ki bina ömürlerini bu anlamda uzatmanın bir çözümü vardır. Bu da doğru malzemeler ile su yalıtımı yaptırmaktan geçer. Su yalıtımı Derince hizmetimiz, yapılarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Su yalıtımının amacı su ile temas eden kısımların korunmasını sağlamaktır. Yani amaç suyun temasının kesilerek duvarlara işlemesini engellemektir. Böylece ahşap, beton, metal, taş gibi malzemeler korunmuş olur.

Su Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir?

Su yalıtımı bina çatılarında, duvarlarda ve zeminlerde yapılır. Yalıtım yapmak için alternatif malzemeler kullanılabilir. Bu noktada şunu hatırlatmakta fayda var, su yalıtım malzemeleri geçmişte kullanılanlara göre daha çeşitli ve suyun temasını daha iyi engeller hale gelmiştir. Su yalıtımında kullanılan çift kompenantlı malzeme fileli yöntemle fırça ile uygulanır. Bu uygulamayı yapmak için alanın nemden arınmış ve kuru olması gerekir. Poliüretan malzeme ise ya fırça ya da püskürtme yöntemi ile tatbik edilir. Membran su yalıtım malzemeleriyse çok çeşitli olup, uygulanacak zemine göre seçim yapılır.   EPDM membransa su yalıtımı için en etkili yöntemlerden biri olup sentetik kauçuktur. Peyzajdan çatılara kadar pek çok alanda su yalıtımı yapılmasını sağlar. Su yalıtımı Derince firmamız yapılarınız için en uygun su yalıtım malzemesini kullanır. Bu malzemeler arasında bina zeminlerinde kullanılanlar da vardır.

Su yalıtımı yapılması birtakım riskleri de ortadan kaldırır. Özellikle deprem bölgesi olan ülkemizde, binaların sağlamlığı yapım aşamalarında gösterilen özen kadar, aşınmaya bağlı olarak da değişir. Aşınmanın en önemli nedeni olan suyun ise binaya nüfuz etmesi engellendiğinde binaların dayanıklılığı da artar. Ayrıca su yalıtımı yapılması iç mekanlarda oluşan nemlenme, küflenme ve rutubet sorunlarının da önüne geçer. Bilindiği gibi küf insan sağlığı açısından son derece zararlıdır. Su yalıtımı Derince, hem iç hem de dış mekanlarda daha sağlıklı alanlar sunmak için profesyonel hizmetler sunar. Sizlerde binanız için yalıtım yaptırarak geleceğinizi koruma altına alabilirsiniz.