Su yalıtımı Çatalca

Su yalıtımı Çatalca

Su yalıtımı Çatalca

Yapılarınızın güvenliğini birçok açıdan sağlıyorsunuz. Peki, yalıtım anlamında kendi güvenliğinizi de sağlıyor musunuz? Özellikle de demir ve betondan oluşan bir yapıyı su gibi aşındırıcı, yıpratıcı bir tehditten korumak hem güvenliğiniz hem sağlığınız açısından çok önemlidir. Bunun sebebi ise suyun veya dolaylı yoldan karın, beton zeminin içine nüfuz etmesi sonucu betonu çatlatıp çürütebilme ve bina iskeletinde ki taşıyıcı demirlerin paslanmasına, taşıyıcı niteliğini kaybetmesine neden olabilme gibi olumsuz sonuçlar doğurmasıdır. Artık su yalıtımı olmayan yapı yok denecek kadar az. Siz hala yalıtımınızı yaptırmadınız mı? O zaman gelin bu fırsatı değerlendirin su yalıtımı Çatalca firmamızı ziyaret ederek hem konu hakkında merak ettiğiniz sorularınıza yanıt bulun, hem de masraf ve işlemler için bilgi alın.

Su yalıtımı nasıl yapılır? Hangi alanlara uygulanabilir?

Su yalıtımı Çatalca firmamıza bu yalıtımın hangi alanlara uygulanabileceği konusu, birçok müşterimizden de gelen bir sorudur. Su yalıtımı, adı üzerinde suyla temas eden her zemine uygulanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse; çatı, teras, balkon, banyo, tuvalet, binanın toprak zeminle buluştuğu dış yüzey gibi birçok alan sayılabilir. Bunların dışında suyun dışarı çıkmasını engellemek amacıyla su deposu, havuz gibi nitelikte alanlarınıza yalıtım yaptırabilirsiniz. Peki, ama nasıl yapılır? Öncelikle işlemin uygulanacağı alanın ne kadar aksi iddia edilse de kuru olması önem taşır. Bunun nedeni nemli yüzeydeki betona uygulanan malzeme tam olarak tutunamayacak ve işlevini uzun vade de yerine getiremeyecektir. Yüzey kuruluğu sağlandıktan sonra deforme ve aşınma sonucu zemin üzerinde oluşan kabartı ve pürüzler giderilir. Eğer gerekirse yeni bir beton dökülür. Yalıtım için kullanılacak karışımın 3 uygulanış türü bulunmaktadır. Bunlardan ikisi püskürtme ve sürmedir. Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu karışımı doğru oranlarda gerekli sürede birleştirip doğru işlemi yapmaktır. Bu karışıklığın ortadan kalkmasını sağlamak amacıyla üretilen diğer uygulama ise örtüdür. Hazır şekilde katmanlardan oluşturulmuş bu yöntem daha kolay uygulanan ve hata payının az olduğu yöntemdir.

İşlemlerin aşamaları nasıl profesyonelce sıralanmış ise, yapacak kişilerinde o kadar profesyonel olması gerekmektedir. Bu olanağı da su yalıtımı Çatalca firmamız adına, siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Hem kullandığımız ürünlerde ki kaliteyi, hem de işinin ehli ekibimizle ve tüm çalışanlarımızla gösterdiğimiz özeni yaptığımız işlerde de ön planda tutmaya devam ediyoruz.