Su Yalıtımı Beyoğlu

Su Yalıtımı Beyoğlu

Su Yalıtımı Beyoğlu

Su yalıtımı binaların zemin ve dışarıdan gelen suya karşı korunmaya alınmasıdır. Yalıtım üç temel amaca hizmet eder. Öncelikle binalarda su yalıtımının olması, binanın ömrünü uzatır. Bina içlerinde bulunan demirlerin su ile teması halinde paslanma ve çürüme başlar. Korozyon denilen bu olay, binaları dayanıksız hale getirir. Suyun yaşam alanına geçmesi ise nem, küf ve rutubet sorunu oluşturur. Rutubet olan alanlar çökme sorunu yaşatabileceği gibi, sağlık açısından da zararlıdır. Isınma konusunda da yalıtım eksikliği olan yapıların sorun çıkardığı bilinir. Su yalıtımı Beyoğlu ile bütün bu sorunlardan kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Su Yalıtımı Yapmaya Karar Vermek

Su yalıtımı gereksiz gibi görünse de, aslında oldukça önemlidir. Yalıtım için genellikle binalarda bir sorun olması beklenir. Halbuki yalıtımın esasında bina yapım aşamasında yapılmış olması gerekir. Tabi zamanla kullanım süresine göre yalıtım ihtiyacı tekrar ortaya çıkabilir. Yalıtım aşamasında nasıl yapılacağına dair verilen karar, ihtiyaç olan bölgeye göre değişiklik gösterir. Yalıtım malzemelerinde oluşan çeşitlilik artık daha sağlam bir sonuca ulaşılmasına olanak sağlar. Su yalıtımı Beyoğlu firmamız karar verme sürecinizde sizleri en doğru şekilde yönlendirir. Yalıtımın gerekli olduğu zeminlerin tespit edilmesi ve burada kullanılacak malzemelerin kararının verilmesi tarafımızdan yapılır.

Su Yalıtımı İçin Kullanılan Malzemeler

Su yalıtımı Beyoğlu firmamız yalıtım yapılacak bölgeye göre malzemeleri kullanır. Bu malzemelerin temel özelliği suyu iterek yüzeye temas etmesini önlemektir. Asfalt su yalıtımı malzemeleri, çimento bazlı yalıtım malzemesi, epoksi yalıtım malzemesi, polimer, kauçuk, silikon ve akrilik su yalıtımı malzemelerin yanında membranlar da yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Bunlar arasında seçim yaparken uygulama bölgesine göre malzeme kararı verilir. Su yalıtımı Beyoğlu ile ister teras katları ister zemin katları bütünüyle su geçirme sorunundan kurtulur. Bütün bu malzemelerin ortak özelliği ise hepsinin suya karşı dayanıklı olmasıdır. Bodrum katlarda kullanılacak malzeme ile teraslarda kullanılacak malzeme birbirinden farklılık gösterir. Aynı şekilde bina dış cepheleri için saha estetik uygulamalar tercih edilebilir. Banyo ve mutfak gibi ıslak zeminler bakımından yoğun olan bölgelerde ise, seçilecek ürünün aynı zamanda bütünlüğü bozmamasına dikkat edilir.