Su Yalıtımı Arnavutköy

Su Yalıtımı Arnavutköy

Su Yalıtımı Arnavutköy

            Yapılarınızın daha konforlu, usun ömürlü, sağlıklı olması açısından doğru şekillerde tasarlanarak inşa edilmesi gereklidir. Yapıya zarar veren dış etkenlerde de Su yalıtımı Arnavutköy hizmetlerimiz ile koruma çalışmaları yapmaktayız. Yapılara etki eden en önemli faktörler arasında yer alan su, pek çok deformasyona neden olabilir.

Zararlı Olabilecek Sular

            Kar ve yağmur gibi yağışların yanında toprak tarafından emilen yağış ve toprak nemi de yapılara zarar verebilir. Tuvalet ve banyo gibi ıslak hacimlerde su kullanımı da zararlı sonuçlar oluşturacaktır. Yapının inşa edildiği alanda zeminin basınçlı ya da basınçsız yer altı sularına sahip olması da çok önemli sorunlar oluşturacaktır. Bina içinde gelen su buharının çatı cephe kısımları dış yüzeylerde yoğuşma nedeni ile sulara maruz kalabiliyor.

Su Yalıtımı Avantajları

            Suyun farklı yollarla yapıyı tehdit etmesi engellenemiyor. Ancak suyun girmesi önlenebilir. Çalışmalarda bu alanda yoğunlaşacaktır. Yapıların farklı alanlardan gelen suya, nem karşı korunmaları amacı ile yapı kabuğu denilen kısımların üzerinde yapılan çalışmalara Su yalıtımı Arnavutköy hizmetlerimiz olarak tanımlanabilir. Dayanıklılık ve yapı ömrü açısından en önemli tehdit olan su, yapıların taşıyıcı kısımlarındaki donatıları korozyona uğratabiliyor. Bu durum kesitlerin azalmasına hatta yük taşıma kapasitesinin de düşmesine neden olacaktır. Etkin bir su yalıtımı yapılabilmesi için binanın temelinden itibaren çatısına kadar olan tüm yapı elemanlarını kapsaması gerekli olmaktadır. Zemine oturan balkonlar, dış duvarlar, döşemeler, çatılar ve temel duvarları yalıtıma konu olmaktadır.

Su Yalıtımının Uygulandığı Yerler

            Toprak ile temas eden temeller, duvarlar, zemine oturan döşemeler, suyun yapı dışarısında oluşturabileceği deformasyonlar üzerinde de Su yalıtımı Arnavutköy hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Balkonlar, eğimli çatılar, teraslarda da uygulanan bu yalıtım çalışmaları; mutfak, banyo ve lavabo gibi ıslak hacimlerde çok daha büyük önem arz eder. Suyun içerisinde kalmasını istediğiniz su depoları, suni gölet ya da havuz tarzındaki yapılar içinde su yalıtımı yapılmaktadır. Binaların iç, dış, çatı ve temellerinin su almaması adına yapılan bu çalışmalar binalarınızın uzun yıllar sağlam olmasını sağlayacaktır. Ve bu da insanlara yaşam konforu getirecektir.